Program

Andělé naděje

Místo: ul. Bratislavská
„Andělé naděje“ jsou… více »

zpět

Andělé naděje, 2. 6. 2012 v 13.00

Místo: ul. Bratislavská

Typ: Výtvarná

„Andělé naděje“ jsou symbolem a zároveň i logem festivalu. Anděl tu symbolizuje naději nebo pozitivní poselství (posel dobrých zpráv) pro tuto lokalitu, obecněji pak pro to, že existuje pozitivní potenciál pro vzájemně obohacující soužití. Konkrétně se jedná o aktivitu zahájenou již cca 2 měsíce před samotným festivalem, která v sobě nese syntézu výtvarného díla, PR aktivity a případné výstavy či performance v rámci dne Ghettofestu.

Praktická realizace spočívá z několika fází, v první bylo vyřezáno ze sololitu celkem 22 stylizovaných siluet andělů. Následně byly tyto cca 150 cm vysoké bytosti nabídnuty jakožto plocha na domalování mladým brněnským výtvarným umělcům. Osloveni byli například Vendula Chalánková, Mutant, Ondřej Kotrč, Denisa Belzová, Jana Tichotová, Ondřej Novotný, Filin Krug, Štěpán Křížek, Monika Lysá, Berta Zachrlová, Zuzana Martiníková, Barbora Kachlíková, Dita Klicnarová, Johana Proislová a další. Svého anděla si zpracovaly také děti z lokality.

Andělé jsou nyní rozmístěni na různých frekventovaných místech Brna jakožto (výtvarně hodnotná) PR aktivita upozorňující na samotný festival. Ujaly se jich především kavárny a hospody (Alfa café, Švanda, Podnebí, Mezzanine, Tungsram, Spolek, Veselá Vačice, Kabinet múz, Steiner), ale je např. i ve vstupní hale Pedagogické fakulty, ve foyer Husy na Provázku aj. V den festivalu se andělé z různých koutů Brna „slétnou“ do oblasti „brněnského Bronxu“, kde tak bude jedinečná možnost vidět celou letku andělů pohromadě. Zamýšleno je i další využití těchto jedinečných objektů.


V sekci „Pro média“ se můžete podívat na pdf soubor se všemi anděly a s medailonky jejich tvůrců. Je to elektronická verze tiskoviny, která byla rozmístěna po kavárnách a bude k dostání i na Ghettofestu u instalace Andělů naděje.