Program

Bardo

Místo: ul. Bratislavská
… více »

zpět

Bardo, 2. 6. 2012 v 18.10

Místo: ul. Bratislavská

Typ: Tanec

Včera-dnes-zítra

obsazení: Klára Kolofíková, Tereza  Kolářová, Sandra Donázci a Kateřina H. Hanzlíková.

Skupinu BARDO založila v roce 1996 Evica Šedová jako další složku svého tanečního Studia 6. Evica skupinu pojmenovala Les Pas (francouzsky “kroky”) a pro její vedení získala absolventku taneční konzervatoře Lenku Paclíkovou. Pod Lenčiným vedením se pomalu formovala skupina moderního a výrazového tance stavějící na baletních základech. Začali jsme jezdit na soustředění, blíže se mezi sebou poznávat a hodně tancovat.

Po jejím ročním působení se souboru ujala zkušená vynikající TANEČNICE BALETNÍHO souboru Janáčkova divadla Markéta Habalová, která své úsilí věnovala především tomu, aby zvýšila úroveň našich technických dovedností – učila klasický tanec, modernu, techniky Graham, Limon a Horton, ale i jazz. Vytvořila pro soubor několik krátkých choreografií pro drobná vystoupení a soutěže. Na podzim roku 2001 musela k lítosti všech členů kvůli úrazu své pravidelné činnosti v souboru zanechat. Momentálně už je ale zase zpátky a dál společně s námi bojuje na technice, výrazu, rozsahu…

V prosinci roku 2002 Bardo prezentovalo své první divadelní představení, spolu s tanečním divadlem Basta v prostorách bezbariérového divadla Barka v Brně. Na choreografiích se podílely: Markéta Habalová, Denisa Hekrlová a Martina Úlehlová. Na toto vystoupení pak navázalo představení v květnu 2003, ve kterém se tanečníci souboru představili navíc ve dvou nových choreografiích.

V dubnu 2004 jsme v Barce vystoupili s prvním “celovečerákem”. Hodinové představení nese název “VNĚ MĚ A VE MNĚ” a vzniklo za spolupráce s hostujícím režisérem Jiřím Honzírkem z JAMU. Na choreografiích se tentokrát nepodílely jen Markétka, Denisa a Martina, ale také ostatní členové BARDA. Podařilo se nám vyprodat nejen premiérové představení v Barce, ale i první reprízu v G-studiu.

V SOUČASNOSTI se již prezentujeme jen na malých společenských akcích. Jde nám především o to sdílet tanec s přáteli, obohacovat se navzájem, čerpat z rozmanitých tanečních seminářů a snažit se předávat ostatním pozitivní energii, kterou nás tanec bezesporu nabíjí.